19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

YERLİ ÜRETİCİLER, BİR HAFTADA MİLYONLARCA DOLARLIK TİCARET YAPACAK

Zuchex, sektöre destek olmaya devam ediyor. Tüm dünyadan satın alma yetkililerinin davet edileceği ve online olarak düzenlenecek “Zuchex Sourcing Week”, yüksek bütçeli satın almacıları yerli üreticilerle buluşturacak.

YERLİ ÜRETİCİLER, BİR HAFTADA MİLYONLARCA DOLARLIK TİCARET YAPACAK

Ev ve mutfak eşyaları üreticileri, Kasım ayındaki uluslararası online satın alma haftasında, yeni koleksiyonlarını dijital ortamda dünya ile buluşturacak. Sektörün küresel ölçekteki en önemli fuarlarından birisi olan Zuchex’in düzenleyicisi Tarsus Turkey tarafından Zücder (Züccaciyeciler Derneği) işbirliğinde 16-20 Kasım 2020 tarihlerinde organize edilecek “Zuchex Sourcing Week” etkinliği, yurt içi ve yurt dışından tüm satın almacılara açık olacak.

Yerli Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’nün, 2019’da gerçekleştirdiği 4,6 milyar dolarlık ihracat başarısında Zuchex’in büyük katkısı olduğunu vurgulayan Tarsus Turkey Fuar Direktörü Ebru Causey, “Her yıl lider perakende firmalarının yeni alımlar için ziyaret ettiği ve sektörün ihracatında önemli bir rol oynayan Zuchex, geçtiğimiz Eylül ayındaki son fuarda 1,5 milyar dolarlık ticarete ev sahipliği yaptı. Bu defa Kasım ayında Zücder işbirliği ile düzenleyeceğimiz Zuchex Sourcing Week ile üretici firmalarımıza, hem ürünlerini ihraç edebilmeleri, hem de Türkiye’nin dört bir yanındaki satın almacılara ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları inovatif fırsatları sunacağız” dedi.

Tarsus Turkey Fuarcılık, Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü’ne, yeni pazar kanalları açmak, sektörel ihracata katma değer yaratmak ve sektörün ticaret hacmini artırmaya destek olmak amacıyla “Zuchex Sourcing Week” isimli yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Zücder işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlik hakkında açıklama yapan Tarsus Turkey Fuar Direktörü Ebru Causey, “Küresel bir marka olan Zuchex, sahip olduğu satın almacı portföyü ile 2020 yılında yaşanan bütün zorlukları unutturarak ev ve mutfak eşyaları üreticilerinin ticaret hacmini artırmaya devam ediyor. 16-20 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleştireceğimiz Zuchex Sourcing Week, sektördeki ticarete yeni bir bakış açısı getirecek. Hem yerli üreticilerimiz hem de yurt içi ve yurt dışından satın almacılarımız için yepyeni bir deneyim olacak bu etkinlik, sağlayacağı ticari hacim ile tüm firmalarımızın değişen şartlara uyum sağlamasını ve 2021’e daha güçlü girmelerini kolaylaştıracak” dedi.

16 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Zuchex Sourcing Week ile ilgili detaylı bilgi almak ve etkinliğe katılmak isteyenler, www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.