19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Yeni Pazarların Değişmeyen Tercihi Uluslararası Zuchex 2018 için Geri Sayım Başladı

13-16 Eylül tarihlerinde 29.’su düzenlenecek olan Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, hem yurt içinde hem de küresel ölçekte yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren üretici, ihracatçı ve ithalatçı markaların en önemli buluşma noktalarından biri haline gelen 29. Uluslararası Zuchex, ev ve mutfak eşyaları alanındaki uzmanlığını sektörün hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Ev ve mutfak eşyaları sektörünü tek bir noktada buluşturacak olan fuar, sergilenen ürün çeşitliliğinin yanı sıra dört güne yayılan kültürel etkinlikleriyle de göz dolduruyor. Bu kapsamda, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin (TKKAD) desteğiyle ülkemizde yapılan ilk kahve harmanı yarışması Zuchex 2018’in ev sahipliğinde gerçekleşecek. Mutfak Dostları Derneği’nin desteğiyle düzenlenen “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliğinde Türkiye’nin ünlü şefleri, yerel lezzetleri yeniden yorumlarken, kurulacak tasarım atölyesinde ise sektörün önde gelen isimleri seramik tabaklar, fincanlar ve muglar üzerinde yaratıcılıklarını sergileyecek. Tüyap’ın 11 salonunda birden sezonun en yeni trendlerinin bir arada sunulacağı fuarın bir başka renkli etkinliğinde ise katılımcı markalar, “en şık akşam sofrası” seçilebilmek için yarışacak. Zuchex 2018’e, yurt içi ve yurt dışından 550 firmanın katılımı hedeflenirken, organizasyonu 29 bin profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.