19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Latin Amerikalılar da mutfak alışverişine geliyor!

Sektörünün dünya ölçeğindeki en büyük uluslararası ticaret buluşması olacak Zuchex 2022, 15 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. 700 firmanın katıldığı Tüyap Beylikdüzü’ndeki fuara, 7 bini yurt dışından toplam 37 bin profesyonel geliyor. Üretici kimliği sürekli artan Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün, dünya tedarik zincirindeki değişimi fırsata çevirdiğini belirten Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “32.’sini gerçekleştireceğimiz Zuchex için uyguladığımız yurt dışı satın almacı programı sayesinde, farklı ülkelerden 300’ün üzerinde büyük satın almacıyı İstanbul’a getiriyoruz. Bu yıl bir farklılık yaptık ve önemli bir potansiyel olduğunu gördüğümüz Güney Amerika pazarına da yöneldik. Zuchex 2022’ye Brezilya ve Uruguay’dan getirdiğimiz büyük alıcılar olacak. Önümüzdeki fuarda Latin Amerika’dan çok daha fazla ülke ve büyük satın almacıyı ağırlamayı hedefliyoruz. Birkaç yıl içinde bu coğrafya Türkiye Ev ve Mutfak eşyaları sektörünün önemli bir ihracat pazarı haline gelecek.” dedi.

15 – 18 Eylül tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Zuchex 2022, dünya ihracat liginde şu anda 8. sırada bulunan ve ilk beşe girmeyi hedefleyen Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü için önemli bir basamak olacak. Özellikle yeni pazarlara açılmak isteyen üreticilerin heyecanla beklediği fuarda, 1 milyar doların üzerinde ticaret gerçekleşmesi bekleniyor.

Tarsus Türkiye tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı, İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) ve KOSGEB destekleriyle 32.’si düzenlenecek Zuchex, yurt içi ve yurt dışından 700 katılımcı firma ile yaklaşık 37 bin satın almacıya ev sahipliği yapacak. Fuarda, “Sofra ve Mutfak Eşyaları”, “Pişirme Ekipmanları”, “Plastik Ev Eşyaları / Bahçe Aksesuarları”, “Ev Eşyaları”, “Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları” ile “Elektrikli Ev Aletleri” kategorilerinde en yeni koleksiyonlar ve 2023 tasarımları bir arada sergilenecek.

Zuchex 2022 hakkında detaylı bilgi ve online ziyaretçi kaydı yaptırmak isteyenler, www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.

Sosyal Medya:

www.facebook.com/zuchexfair I www.twitter.com/zuchexfair

www.instagram.com/zuchexfair I www.zuchex.com