Zuchex 2019 Rekor Düzeyde İlgi İle Satışların %70’ini Tamamladı! | Zuchex
10 - 13 EYLÜL 2020, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Zuchex 2019 Rekor Düzeyde İlgi İle Satışların %70’ini Tamamladı!

Tarsus Turkey tarafından düzenlenen 30. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, katılımcılardan rekor düzeyde ilgi görüyor.

Türkiye’nin en büyük ve en köklü profesyonel ev ve mutfak eşyaları fuarı Zuchex’in Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da gelişmekte olan ihracat pazarlarından büyük alıcıları çekme konusundaki başarısı fuarın stant satış rakamlarına yansıyor.

Zuchex 2019 katılımcıları arasında; cam sektöründen Koleksiyon, Arda Cam, Canba, porselen ve seramik sektöründen Kütahya Porselen, Güral Porselen, Tulu Porselen, metal mutfak eşyaları sektöründen Hascevher, Korkmaz, Cem Bialetti, Görgel, Akyıldız plastik ev gereçleri sektöründen Lux Plastik, Titiz Plastik, Çetin Plastik, Dünya Plastik, bahçe aksesuarları sektöründen Sönmez Plastik, Murat Plastik, Irak Plastik, ev ve mutfak eşyaları ve elektrikli ev aletleri sektöründen İtimat, Asel gibi alanındaki en yeni ürün çeşitlerini sergilemek ve tanıtımını yapmak için hazırlanan pazar lideri tedarikçiler bulunuyor. Fuara 4 ay kala, fuar alanının %70’inin satışı tamamlanmış durumda olan Zuchex Fuarı sektöre umut vaat ediyor.

Uluslararası Satın Almacılarda %32’lik Çarpıcı Artış

En son 2018 yılında Zuchex, 472 katılımcıyı ve 104 ülkeden 29.783 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. Yüksek bütçeler ile harcama yapan Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupalı satın almacıların; perakende, toptan ve konaklama sektörlerindeki inovatif ürünleri satın almaya ve ithal etmeye yönelmeleri sayesinde, Türkiye’de gerçekleşen pek çok fuarın aksine Zuchex, 2018 senesinde uluslararası satın almacılar nezdinde %32’lik çarpıcı bir artış gerçekleştirdi. Yerel ve bölgesel ev ve mutfak eşyaları sektöründeki potansiyelin açık bir göstergesi olan bu artışı, fuara katılan firma yetkililerinin geri bildirimleri de doğruluyor.

Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Geçen yılki fuarda elde edilen mükemmel sonuçlara rağmen, hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için daha fazla yatırım getirisi sağlamak amacıyla Zuchex 2019'a yenilikler ekliyoruz. Katılımcı ve ziyaretçilerimizin Zuchex 2019’dan en etkili şekilde faydalanabilmeleri için, önceden belirlenen birebir görüşmelerin yer aldığı, katılımcı ve ziyaretçiler için özel olarak tasarlanmış Overseas Buyer Programını sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Bu programın Mart ayında Ideal Homex 2019 kapsamında ve dünyadaki pek çok Tarsus Group fuarında başarıyla uygulanmış olduğunu belirten Aytemur, uluslararası ve büyük yerel satın almacılar için fuar ziyaretlerinin tedarik süreçlerinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

Katılımcı kayıtlarındaki rekor seviyeye dikkat çeken Tarsus Turkey Fuarlar Direktörü Ebru Causey, “Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, Zuchex’i yerel ve bölgesel pazarlar için direk satış ve pazarlama kanalı olarak kabul ediyor ve destekliyor. Tüketici harcamalarıyla, fuar esnasında büyük ölçekli siparişleri güvence altına almaya yönelik artan beklentiler oldukça olumlu” dedi. Causey; en yeni ev eşyaları ürünlerinin böylesine kapsamlı bir şekilde sergilenmesinin, alıcılara tedarik sürecinde eşsiz bir bakış açısı sağlayacağını belirtti.

Zuchex 2019, 12 – 15 Eylül 2019 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

>> Şimdi Katılımcı Olun ve Sektörün Liderleri Arasında Yerinizi Alın!