19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Türkiye’nin İlk Kahve Harmanı Yarışması ZUCHEX 2018’de

Tarsus Turkey / Life Media tarafından Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 13 Eylül’de 29.’cu kez kapılarını açıyor. Binlerce yeni tasarımın bir arada sergileneceği fuar, 15 Eylül Cumartesi günü “Türk Kahvesinde Yeni Ufuklar” sloganıyla Türkiye’nin ilk kahve harmanı yarışmasına da ev sahipliği yapacak. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin desteğiyle, Kütahya Porselen’in servis sponsorluğunda organize edilen 1. Kahve Harmanı Yarışması’nda, aralarında Coffeemania, MSA, Kronotrop gibi markaların da olduğu katılımcılar, hazırladıkları özel harmanları, duayen isimlerden oluşan jüriye beğendirerek “Altın Kategori”ye girmek için yarışacak. Etkinliğin finalinde ise ziyaretçiler, altın kategoriye seçilen harmanları tatma şansı bulacak.

Uluslararası Zuchex, dünya genelinde tam 206 ülkeye ürün satışı gerçekleştiren ve 10 milyar doları aşan pazar büyüklüğüne sahip züccaciye sektörünü, 29. kez Tüyap Beylikdüzü’nde buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışından 550 firmanın katılacağı fuarda sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif mobilya ve ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce tasarım sergilenecek.

Sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan ZUCHEX 2018, sunacağı eşsiz ticaret fırsatları ve yeniliklerin yanı sıra birbirinden özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin (TKKAD) desteğiyle ülkemizde yapılan ilk kahve harmanı yarışması Zuchex 2018’in ev sahipliğinde gerçekleşecek. Etkinlikte, Türkiye’nin ünlü kahve firmaları arasında yer alan Arzum, Korkmaz, Goldmaster, Fakir ve Sinbo markalarının makineleriyle hazırlanacak en iyi harmanlar “Altın Kategori”de yer almak için yarışacak.

29. ULUSLARARASI ZUCHEX 2018 kapsamında düzenlenen 1. Türkiye Kahve Harmanı Yarışması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.