19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

TİCARET FUARI VE KÜLTÜR ŞOVU BİR ARADA!

Tarsus Turkey / Life Media tarafından 13-16 Eylül tarihlerinde 29.’su düzenlenecek olan ULUSLARARASI ZUCHEX Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, sergilenen ürün çeşitliliğinin yanı sıra dört güne yayılan kültürel etkinlikleriyle de göz dolduruyor. Bu kapsamda, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin (TKKAD) desteğiyle ülkemizde yapılan ilk kahve harmanı yarışması Zuchex 2018’in ev sahipliğinde gerçekleşecek. Mutfak Dostları Derneği’nin desteğiyle düzenlenen “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliğinde Türkiye’nin ünlü şefleri, yerel lezzetleri yeniden yorumlarken, kurulacak tasarım atölyesinde ise sektörün önde gelen isimleri seramik tabaklar, fincanlar ve muglar üzerinde yaratıcılıklarını sergileyecek. Tüyap Beylikdüzü’nün 11 salonunda birden sezonun en yeni trendlerinin bir arada sunulacağı Zuchex 2018’in bir başka renkli etkinliğinde ise katılımcı markalar, “en şık akşam sofrası” seçilebilmek için yarışacak.

Uluslararası Zuchex, dünya genelinde tam 206 ülkeye ürün satışı gerçekleştiren züccaciye sektörünü, 29. kez Tüyap Beylikdüzü’nde buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışından 550 firmanın katılımı beklenen Uluslararası Zuchex 2018’de sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif mobilya ve ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce tasarım sergilenecek. Sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan fuar, sunacağı eşsiz ticaret fırsatları ve yeniliklerin yanı sıra birbirinden özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Fuar alanına kurulacak meydanda, Türk kahvesi yeni ufuklara açılacak…

Zuchex 2018 kapsamında, Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin desteğiyle ilk kez gerçekleştirilen “Türk Kahvesinde Yeni Ufuklar” etkinliğinde ünlü kahve markalarının yarattığı farklı harmanlarla hazırlanan Türk kahveleri 4 kategoride yarışacak. Fuar alanına kurulacak özel meydanda 4 gün boyunca kahve makinesi ve elektrikli cezveleriyle yer alacak firmalar ziyaretçilere Türk Kahvesi şöleni yaşatacaklar.

Ünlü şefler, binlerce yıllık Anadolu lezzetlerini ZUCHEX 2018’de tattıracak!

Zuchex 2018’in kültürel etkinliklerinden bir diğeri ise Mutfak Dostları Derneği’nin desteğiyle düzenlenen “Anadolu Tadında Lezzetler”. Türk mutfağının zenginliğini vurgulamak amacıyla ilk kez düzenlenen organizasyon kapsamında ünlü şefler, yurt içi ve yurt dışından gelen fuar ziyaretçilerine hem Anadolu’nun yerel tariflerini anlatacak hem de hünerli ellerinden çıkan lezzetleri tattıracak.

Sektörün nabzını tutanlar, hünerlerini sergilemek üzere atölyeye giriyor

Her biri aynı zamanda Zuchex 2018’e katılan markaların yönetici ve sahipleri olan sektörün önde gelen isimleri, fuar alanına kurulan özel atölyede hünerlerini sergileyecekler. Züccaciye sektörünün nabzını tutanlar canlı boyama performanslarıyla tabakları, fincanları ve mugları renklendirecekler.

En şık akşam sofraları görücüye çıkıyor!

Uluslararası Zuchex 2018’in renkli etkinliklerinden birisi de Türkiye’nin önemli markalarının en özel yemek takımı serileriyle boy göstereceği sunum yarışması olacak. Yarışmacı markalar, akşam yemeği konseptiyle hazırladıkları sofraları, hem aralarında yemek, dekorasyon ve gastronomi dergilerinin yazı işleri müdürlerinin olduğu jüriye hem de fuar ziyaretçilerine beğendirmeye çalışacak.

Züccaciye ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütör firmaları, profesyonel satın alma heyetleri, zincir mağaza satın almacıları, bağımsız perakendeciler, toptancı & perakendeci kuruluşlar, bayi ve distribütörler, otel & restoran işletmecileri, catering ve organizasyon şirketleri, kurumsal hediyelik eşya satın almacıları, üretici ve ithalatçı firma yetkilileriyle 29. kez bir araya getiren ZUCHEX 2018 hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.