19-22 EYLÜL 2024, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Mutfak Profesyonelleri Ocağın Başına Geçip, Anadolu Lezzetlerindeki Hünerlerini Sergileyecek!

Tarsus Turkey / Life Media tarafından 13-16 Eylül tarihlerinde, Tüyap Beylikdüzü’nde 29.’su gerçekleştirilecek ULUSLARARASI ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, binlerce yıllık Anadolu lezzetlerine de ev sahipliği yapacak. Mutfak Dostları Derneği’nin desteğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliğinde, aralarında ünlü şefler, yemek yazarları ve bloggerların da olduğu mutfak profesyonelleri, yurt içi ve yurt dışından gelen fuar ziyaretçilerine hem Anadolu’nun yerel tariflerini anlatacak hem de hünerli ellerinden çıkan lezzetleri tattıracak.

Uluslararası Zuchex, dünya genelinde tam 206 ülkeye ürün satışı gerçekleştiren züccaciye sektörünü, 29. kez Tüyap Beylikdüzü’nde buluşturuyor. Yurt içi ve yurt dışından 550 firmanın katılacağı Uluslararası Zuchex 2018’de sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif mobilya ve ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce tasarım sergilenecek. Sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan ZUCHEX 2018 bu yıl ilk kez lezzetli bir organizasyona da ev sahipliği yapacak. “Anadolu Tadında Lezzetler” isimli etkinlikte mutfak profesyonelleri fuar boyunca hünerlerini sergileyecek.

Açılış günü, mutfakta ünlü yemek yazarı Ayşe Tüter var!

29. Uluslararası ZUCHEX Ev ve Muftak Eşyaları Fuarı’nın 13 Eylül’deki açılışıyla başlayacak olan “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliğinin ilk gününde mutfağa ünlü yemek yazarı Ayşe Tüter geçecek. Ardından işletmeci şef Ahmet Can Aras, Anadolu mutfağından seçtiği yemekleri kendi yorumuyla hazırlayacak.

Mutfak dünyasının önemli isimleri, fuar boyunca Anadolu lezzetlerini anlatıyor…

Etkinliğin ikinci günü olan 14 Eylül’de Türk mutfağının kadın şeflerinden Deniz Şahin, executive chef Umut Karakuş ve işletmeci Heyecan Şahin hünerlerini sergileyecek. Türk mutfağının zenginliğini vurgulamak amacıyla düzenlenen program kapsamında 15 Eylül Cumartesi günü ise ünlü blogger Sibel Yalçın, Kitchen Guerilla hareketinin kurucusu yeni nesil şef Ali Ronay ile ödüllü aşçıbaşı Cihat Yaylakçıoğlu, Anadolu’nun yerel lezzetleri konusundaki deneyimlerini aktaracak.

Uluslararası ZUCHEX 2018, lezzetli bir kapanış ile final yapacak!

Uluslararası ZUCHEX 2018’in kapanışında 16 Eylül Pazar günü bu defa mutfakta usta şefler Umut Güner ve Hüseyin Yılmaz ile yemek bloggerı Fatma Yağcı olacak. Tüyap Beylikdüzü’nün 11 salonunda birden sezonun en yeni trendlerinin bir arada sunulacağı Zuchex 2018’in ev sahipliği yapacağı “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliği hakkında detaylı bilgi almak ve organizasyonu yerinde takip etmek isteyenler, www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirler.