HORECA sektörüne yönelik 2020 tasarımları görücüye çıkıyor! | Zuchex
14 - 17 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

HORECA sektörüne yönelik 2020 tasarımları görücüye çıkıyor!

Tarsus Turkey tarafından, Tüyap Beylikdüzü’nde bu yıl 30.’su düzenlenecek olan Uluslararası Zuchex 2019, endüstriyel mutfak ürünleri, masa üstü sunum ve servis ekipmanları ile aksesuar setlerine yönelik kurumsal çözümleriyle HORECA sektörüne de ev sahipliği yapacak. T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, İMMİB ve ZÜCDER’in destekleriyle gerçekleştirilen ZUCHEX, yurt içi ve yurt dışından 32 bin profesyonel ziyaretçiyi 500’ün üzerinde katılımcı firmayla buluşturacak.

Turizm sektörünün, ülkemiz için gerek ekonomik gerekse sosyal anlamda yüksek katma değer ve fayda sağladığını söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Zuchex 2019 katılımcıları arasında Kütahya Porselen, Güral Porselen, Ar Yıldız, Has Cevher, Bambum, Özgül Melamin, Atlas Melamin, Göreme Melamin, Kent Melamin, Termosan Çelik gibi aynı zamanda HORECA üretimi gerçekleştiren firmalar da bulunuyor. Dolayısıyla HORECA satın almacıları, hem ihtiyaçlarına yönelik ürünleri tedarik edebilecekleri firmalarla bir araya gelecek, hem de mutfak ve sunum ekipmanlarına yönelik inovatif ürünleri ve 2020 koleksiyonlarını yerinde görebilecek” dedi. Turizm sektöründe faaliyet gösteren dernekler ile irtibat halinde olduklarının da bilgisini veren Aytemur,  otel genel müdürlerini ve satın almacılarını Zuchex 2019’da VIP olarak misafir etmek için çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Sahip olduğu ürün çeşitliliğiyle alanında Türkiye’nin lider, dünyanın ise sayılı organizasyonları içinde yer alan Uluslararası Zuchex, ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütör firmaları, profesyonel satın alma heyetleri, zincir mağaza satın almacıları, bağımsız perakendeciler, toptancı & perakendeci kuruluşlar, bayi ve distribütörler, otel & restoran işletmecileri, catering ve organizasyon şirketleri, kurumsal hediyelik eşya satın almacıları, üretici ve ithalatçı firma yetkilileriyle buluşturacak. Fuarda cam, porselen, seramik, metal mutfak eşyaları, plastik ev gereçleri ve bahçe aksesuarları, ithal ev ve mutfak eşyaları, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletleri sergilenecek. Dört gün sürecek Zuchex 2019’da yaklaşık 1,5 milyar dolarlık ticaretin gerçekleşmesi bekleniyor.

12 – 15 Eylül tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Uluslararası Zuchex 2019 hakkında detaylı bilgi için www.zuchex.com adresini ziyaret edebilirsiniz.