Dünyanın en büyük ev ve mutfak eşyaları fuarı Zuchex 2022 bir kez daha tüm sektörü buluşturdu | Zuchex
14 - 17 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Dünyanın en büyük ev ve mutfak eşyaları fuarı Zuchex 2022 bir kez daha tüm sektörü buluşturdu

Zuchex 2022 bir kez daha dünyanın buluşma noktası oldu!

Sektörün lider fuarı Zuchex eşsiz ticaret fırsatları ile dolu 4 günün ardından sona erdi. Tüm ev ve mutfak eşyaları sektörünün bir araya geldiği en büyük buluşma olan Zuchex, ticaret hedeflerine de ulaşarak sektörünün ihtiyaç duyduğu ticaret fırsatlarını sundu…

Zuchex 2022’de katılımcı firma ve markalar ziyaretçilere kendilerini yakından tanıtma fırsatı bulurken en yeni koleksiyonlarının da lansmanlarını gerçekleştirdi. Lider markalarla dünyanın çeşitli bölgelerinden satın almacının buluştuğu fuarda yoğun ilgi memnuniyeti de beraberinde getirdi. Katılımcı firmaların bazıları fuar izlenimlerini aktardı.

Emin Yüce Keramika Genel Müdürü

Yaklaşık 16 yıldır Zuchex fuarına katılıyoruz. Bu sene de fuarımız çok hareketli başladı ve çok doğru bir şekilde ilerledi. Dünyanın her tarafından alıcılarla buluştuk. Standımız fuar boyunca doluydu. Ciddi bir şekilde müşteri akını vardı. Genelde Avrupa ağırlıklı ve Güney Amerika ağırlıklı olmak üzere dünyanın her yerinden müşteri profili vardı. Satın almacılar, zincir marketler bu fuarda yer aldı.

Murat Aslan Schafer Yönetim Kurulu Üyesi

Son yıllardaki en iyi fuar. Özellikle yabancı ihracat müşterisinin ilgisi çok fazlaydı. Yurt içi ziyaretçilerimizin de hepsi geldi. Tüm ürün gruplarıyla ilgili farklı ülkelerden ziyaretçiler vardı, önemli bayilik talepleri aldık. Fuar genel anlamda çok memnunuz.

Nazlı Özgül Neva Pazarlama Sorumlusu

Ziyaretçi profili ve sayısı olarak baktığımızda Zuchex fuarından oldukça memnunuz. Koridorlar oldukça dolu, bu da bizim standımıza yansıdı. Hem Ortadoğu hem de Avrupa’dan katılan ziyaretçi sayısı oldukça yoğundu. Fuarda yeni ürünlerimizi tanıtıyor, yeni anlaşmalar yapıyoruz. Bizim için çok verimli, bize büyük katkı sağlayan bir fuar.

Volkan Alper Akcam Pazarlama Müdürü

İhracat yoğunluklu bir fuar bekliyorduk ve ihracat yoğunluklu olarak devam etti. Fuar verimli geçti, beklentilerimizi karşıladı, verimli bir fuar oldu.

Tolga Özel Tulu Porselen Kalite ve Planlama Müdürü İcra Kurulu Üyesi

Tulu Porselen, Kütahya’da 2 üretim tesisi olan bir porselen üreticisi. Ürün çeşitliliği, form çeşitliliği ve dekor çeşitliliği olarak Türkiye’nin en geniş çeşitliliğine sahip firmalardan biriyiz. Fuara üçüncü kez katılıyoruz. Bu yıl yabancı ziyaretçi sayısı oldukça fazlaydı. Özellikle Afrika, Arap ülkeleri tarafında fazla ziyaretçimiz oldu. Verimli bir fuar oldu. İlk iki gün çok yoğunduk, diğer günler de güzel geçti. Zuchex sektörün öncüsü, Türkiye’nin de en büyük fuarı.

Serkan Emsal Titiz Satış ve Pazarlama Koordinatörü

Firmamız yaklaşık 40 yıllık bir firma. Sektörde oldukça köklü ve birçok yeniliği yapmış bir firma. 630’u aşkın ürünümüz var. Plastik sektöründe mutfak, banyo, temizlik ve fonksiyonel dediğimiz birçok ürünü üreten, 25 bin m2 alan üzerine kurulu, 500 kişinin çalıştığı bir fabrikayla tüketicilere hizmet veriyoruz. Bu sene Zuchex’e yetiştirmek üzere yaklaşık 20 ürün çıkardık. Fuara düzenlendiğinden beri katılıyoruz. Bu sene de kaliteli, seviyesi yüksek bir ziyaretçi profili var.

Ahmet Acar Acar Yönetim Kurulu Başkanı

Zuchex’e 19. Kez katılıyoruz. Geçen yılki fuar da bu yıl da çok başarılı. Türkiye ve Türk ürünlerine yoğun bir talep var. Satışlarımız ihracat noktasında gayet iyi, iç piyasada da hareketlilik var. Zuchex için 3-4 ay öncesinden yeni ürün, yeni tasarım hazırlıklarımıza başladık ve şu anda görücüye çıkardık. Ürünlerimiz iyi talep gördü. Zuchex için bir puanlama yapmamız gerekirse 10 üzerinden 10 veriyoruz. Özellikle son iki fuar Zuchex’in çok başarılı geçtiğinin imzasıdır.

Zuchex 2023 yılında da sektörü buluşturmaya hazır!

Ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin dünyadaki en büyük buluşmalarından birisi olan Zuchex, gelecek yıl 14-17 Eylül 2023 tarihlerinde yine Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek.

www.instagram.com/zuchexfair

www.facebook.com/zuchexfair

www.twitter.com/zuchexfair

Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Tarsus Turkey tarafından organize edilmektedir.