30. Uluslararası Zuchex 12 Eylül’de Kapılarını Açıyor! | Zuchex
14 - 17 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

30. Uluslararası Zuchex 12 Eylül’de Kapılarını Açıyor!

BASIN BÜLTENİ                                                                     09.09.2019

2019’u 5,5 milyar dolar ihracatla kapatmayı hedefleyen ev ve mutfak eşyaları sektörü fuarda buluşuyor

30. ULUSLARARASI ZUCHEX 12 EYLÜL’DE KAPILARINI AÇIYOR!

Tarsus Turkey tarafından Tüyap Beylikdüzü’nde bu yıl 30.’su gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zuchex, 12 Eylül Perşembe günü başlayacak. 10 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünün en köklü ve en büyük buluşması olarak nitelendirilen fuarda “Cam, Porselen, Seramik”, “Metal Mutfak Eşyaları”, “Plastik Ev Gereçleri & Bahçe Aksesuarları”, “Ev ve Mutfak Eşyaları”, “Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları” ile “Elektrikli Ev Aletleri” kategorilerinde binlerce yeni ürün, koleksiyon ve inovatif tasarım bir arada sergilenecek. Çoğunluğu doğrudan üretici 600’ün üzerinde katılımcı firmaya ev sahipliği yapan Zuchex 2019’u,  15 Eylül Pazar akşamına kadar yurt içi ve yurt dışından 32 bin profesyonel iş insanının ziyaret etmesi bekleniyor.

Aytemur; “Zuchex 2019, sektörüne altın değerinde fırsatlar sunuyor!”

Organizatörü oldukları Zuchex 2019 hakkında açıklamalarda bulunan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, T.C. Ticaret Bakanlığı, ZÜCDER, İMMİB ve KOSGEB’in değerli destekleriyle düzenledikleri fuarın, Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü için altın değerinde fırsatlar barındırdığını söyledi. Bu yılki fuar kapsamında ilk kez uyguladıkları Overseas Buyer programıyla yurt dışından 5 bin alıcıyı Zuchex’e getireceklerinin bilgisini veren Aytemur, “Zuchex 2019 katılımcılarının, bu program sayesinde gerçekleştirecekleri birebir satınalma görüşmeleri neticesinde ciddi bir satış hacmi yakalayacaklarına inanıyorum” dedi.

Öksüz; “Fuar, sektörümüzün yılsonu ihracat hedeflerine ulaşmasında önemli bir basamak olacak”

Zuchex 2019 ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Öksüz ise açıklamasında “Sektörümüzün ihracatı 2018’de bir önceki yıla göre yüzde 13 artarak 4,7 milyar dolara ulaştı. 2019 sonunda ise geçen yıla göre yüzde 15 artışla 5,5 milyar dolarlık ihracat hedefliyoruz. Dört gün sürecek Zuchex fuarında minimum 1,5 milyar dolarlık ticaretin gerçekleşmesini bekliyoruz. Hatta bu rakam daha da artabilir. Bu büyük buluşma, sektörümüzün ihracat hedeflerini tutturmasında çok önemli bir basamak olacak” dedi.

Zuchex 2019, bu yıl iki özel etkinliğe ev sahipliği yapıyor

Sunduğu ürün çeşitliliği ile dünyanın sayılı fuar organizasyonlarından birisi olan Uluslararası Zuchex, yurt içi ve yurt dışından 600’ün üzerinde firmanın katılımıyla 12 Eylül Perşembe günü 30. kez kapılarını açıyor. Tüyap Beylikdüzü’nde toplam brüt 100 bin m2 alanda düzenlenen Zuchex 2019’da sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce yeni ürün, koleksiyon ve inovatif tasarım bir arada sergileniyor.

Uluslararası Zuchex 2019, bu yıl iki özel etkinliği de ziyaretçileriyle buluşturuyor. Bir taraftan çay ve kahve kültürünün gelişimini sürdürmek, diğer yandan çay ve kahve makinelerinin bilinirliğini artırmak üzere fuar alanında oluşturulan özel meydanda, Kütahya Porselen sponsorluğunda Çay mı, Kahve mi? etkinliği gerçekleştiriliyor. Öztiryakiler’in mutfak sponsoru olduğu Cooking Theatre’da ise, ünlü şef Rüzgar Sünbül, dört gün boyunca birbirinden özel şovlar eşliğinde ziyaretçilere lezzetli sunumlar yapıyor.  

Sektörün tüm paydaşları bir arada

Ev ve mutfak eşyaları sektörünün imalatçı, ihracatçı ve distribütör firmalarını, bu yıl 30. kez profesyonel satın alma heyetleri, zincir mağaza satın almacıları, bağımsız perakendeciler, toptancı & perakendeci kuruluşlar, bayi ve distribütörler, otel & restoran işletmecileri, catering ve organizasyon şirketleri, kurumsal hediyelik eşya satın almacıları ve üretici firma yetkilileriyle buluşturacak olan Zuchex 2019, 15 Eylül Pazar akşamına kadar ziyaret edilebiliyor.

Detaylı bilgi için; www.zuchex.com