10 milyar dolarlık ev ve mutfak eşyaları fuarı kapılarını açtı! | Zuchex
14 - 17 EYLÜL 2023, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

10 milyar dolarlık ev ve mutfak eşyaları fuarı kapılarını açtı!

Tarsus Turkey / Life Media tarafından, Züccaciyeciler Derneği’nin (ZÜCDER) destekleriyle düzenlenen fuar, pazar büyüklüğü 10 milyar dolara yaklaşan ev ve mutfak eşyaları sektörünü Tüyap Beylikdüzü’nde 29’uncu kez buluşturdu. 11 salonda 120 bin metrekare alana yayılan ZUCHEX 2018’e, yurt içi ve yurtdışından 550 firma katılıyor. Bu yıl özellikle inovatif ürünlerin ve yenilikçi tasarımların öne çıktığı fuarda sofra ve mutfak eşyalarından, elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif mobilya ve ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden, aydınlatma ve banyo & mutfak aksesuarlarına kadar binlerce ürün sergileniyor. 29. Uluslararası ZUCHEX, 16 Eylül Pazar akşamına kadar ziyaret edilebiliyor.

Sahip olduğu ürün çeşitliliği ile alanında Türkiye’nin lider, dünyanın ise dört büyüğünden birisi olan Uluslararası Zuchex, 13 Eylül Perşembe günü kapılarını 29’uncu kez açtı. Pazar büyüklüğü 10 milyar dolara yaklaşan ev ve mutfak eşyaları sektörünün bir araya geldiği fuarda, markaların 2019 koleksiyonları ilk kez görücüye çıkıyor.

Ticaret ve kültür fuarı!

Uluslararası Zuchex 2018, sadece bir ticaret fuarı olamanın ötesinde, bu yılki etkinlikleriyle kültürel bir buluşmaya da ev sahipliği yapıyor. Fuarın yan etkinliklerinden birisi olan ve Mutfak Dostları Derneği’nin desteğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen “Anadolu Tadında Lezzetler” etkinliğinde, aralarında ünlü şefler, yemek yazarları ve bloggerların da olduğu mutfak profesyonelleri, yurt içi ve yurt dışından gelen fuar ziyaretçilerine hem Anadolu’nun yerel tariflerini anlatacak hem de hünerli ellerinden çıkan lezzetleri tattırıyor.

Fuar alanına kurulan tasarım atölyesinde ise sektörün önde gelen isimleri seramik tabaklar, fincanlar ve muglar üzerinde yaratıcılıklarını sergiliyor. Zuchex 2018’in bir başka renkli etkinliğinde ise katılımcı markalar, fuarın “en şık akşam sofrası” seçilebilmek için yarışıyor.

Türkiye’nin ilk kahve harmanı yarışması ZUCHEX 2018’de

Zuchex 2018, 15 Eylül Cumartesi günü “Türk Kahvesinde Yeni Ufuklar” sloganıyla Türkiye’nin ilk kahve harmanı yarışmasına da ev sahipliği yapacak. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’nin desteğiyle, Kütahya Porselen’in servis sponsorluğunda organize edilen 1. Kahve Harmanı Yarışması’nda, aralarında Coffeemania, MSA, Kronotrop gibi markaların da olduğu katılımcılar, hazırladıkları özel harmanları, duayen isimlerden oluşan jüriye beğendirerek “Altın Kategori”ye girmek için yarışacak. Etkinliğin finalinde ise ziyaretçiler, altın kategoriye seçilen harmanları tatma şansı bulacak.