21.09 Perşembe

15:15 – 16:00 Nurettin Sözen, Bernardo (Perakendenin Dünü, Bugünü Yarını)

NURETTİN SÖZEN

Bernardo Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sözen, 14 Şubat 1966 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Nurettin Bey, Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Başarılı bir derece ile mezun olduktan sonra aynı üniversitede işletme yüksek lisansı yaptı ve profesyonel iş hayatına adım attı. İş hayatına Türkiye’deki özel bir bankada başlayan Nurettin Sözen, daha sonra New York’ta bulunan bir bankada çalışmaya devam etti. 1995 yılında Türkiye’ye döndükten sonra bankacılık sektöründe devam etmekten vazgeçip baba mesleğini devam ettirme kararı aldı. Kardeşi Ömer Sözen ile birlikte ticarete atılıp Bağdat Caddesi’nde bulunan dükkânlarını şu anda 115 mağazası olan bir marka haline getirdiler. Evli ve 2 çocuğu olan Nurettin Sözen, başarılı iş ve özel hayatıyla örnek teşkil etmekte ve Bernardo markasını her geçen gün büyütmeye devam etmektedir.

16:00 – 16:45 Kahve Arası

22.09 Cuma

11:30 – 12:15 Stuart Wood, Missouri Creative (Perakende Müşterilerin Davranış Biçimi Oluşturmak)

Stuart Wood

Stuart Wood, 25 yılı aşkın tecrübesiyle; ağırlıklı olarak perakende, spor, tatil, hızlı tüketim malları ve telekomünikasyon sektöründeki müşterilerine,  güçlü ve farklı markalar inşa etmelerinde yardımcı oluyor. 2013 yılında Global Tasarım Ajansı Fitch’de Kreatif Direktörlüğe yükselen Stuart, yeni bir perakende dönemi için marka tasarım ajansı Missouri Creative'yi kuruyor. Günümüzde perakende sektöründeki markalarla çalışıyor, onlara marka tasarımından görsel kimlik ve iletişime kadar her konuda yardımcı oluyor. Jameson Irish Whiskey, Foot Locker, Vodafone, Jaguar, Estee Lauder, Chivas, Waitrose ve Paddy Power yakın zamandaki ve güncel müşterilerinden bazılarını oluşturuyor.

Öğle Arası

14:00 – 14:45 Bertrando Di Renzo, Les Ottomans (Uluslararası Markalaşma)

Bertrando Di Renzo

İtalyan tasarımcı Bertando, Milano’da başlayan kariyerine Barcelona’da devam etti. Tam bir İstanbul aşığı olan Bertrando Di Renzo, Osmanlı adını taşıyan “Les Ottomans” markasıyla ürettiği ikat ve minderlerin malzemelerini Kapalıçarşı’dan temin ederek, ürünlerini “Made in Turkey” etiketiyle pazarlıyor. Uluslararası alanda tasarımcı kimliğini perçinlemiş olan Bertrando Di Renzo’nun, aynı zamanda uluslararası iş geliştirici unvanı bulunuyor. Pazarlama stratejileri, markalaşma ve iş geliştirme, stratejik iletişim, uluslararası ilişkiler üzerine uzmanlığı olmasının yanı sıra pek çok uluslararası firma ve kuruma uluslararasılaşma konusunda danışmanlık veriyor.

14:45 – 15:15 Kahve Arası

15:15 – 16:00 Murat Aslan, Schafer (Marka Yönetimi)

23.09 Cumartesi

11:30 – 12:15 Prof. Dr. İbrahim Kırcova, Yıldız Technical University (Perakende Sektöründe E-Ticaret)

Prof.Dr. İbrahim Kırcova

Prof.Dr.İbrahim Kırcova;  İlk ve orta öğrenimimi Kütahya'da tamamlamıştır. Kütahya Ticaret Lisesi'nden 1980 yılında mezun olduktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde Lisans öğrenimini  1985 yılında tamamlamıştır.  Aynı fakültede araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek  lisans ve doktora çalışmalarını Uludağ Üniversitesinde tamamlayarak  1992 yılında Menkul Kıymetlerin Pazarlanması isimli teziyle Doktor ünvanını almıştır. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne naklen atanmış, 1996 yılında Yardımcı doçent, 2000 yılında doçent ve 2006 yılında profesör ünvanını almıştır.

Halen YTÜ İİBF İşletme Bölümünde öğretim üyesidir.  Aynı zamanda Üretim Yönetim ve Pazarlama Anabilim Dalı Başkanıdır. "İnternette Pazarlama " isimli kitabıyla bu alandaki ilk akademik çalışmayı gerçekleştirmiştir. Dijital pazarlama alanda B2B, elektronik pazaryerleri, internette ihracat, mobil pazarlama, internette hukuksal sorunlar, Sosyal Medya Pazarlama konularında yazılmış sekiz adet kitabı, yine pazarlama bilim disiplininin farklı konularında yazılmış çok sayıda makalesi ve konferans bildirisi bulunmaktadır.

Arama Konferansı, karar konferansı moderatörlüğü, problem çözme ve karar alma teknikleri moderatörlüğü, tasarım odaklı düşünme moderatörlüğü alanlarında çalışmaktadır.

Öğle Arası

14:00 – 14:45 Fatih Karaca, Karaca (Bir Dönüşüm Hikayesi – Züccaciye Dükkanından Fili Çıkartmak)

ZÜCCACİYE DÜKKANINDAN FİLİ ÇIKARTMAK

Lisans eğitimini Ankara Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Fatih Karaca ardından Barcelona’da MBA yaptıktan sonra 2006 yılında aile şirketi Karaca’da görev almaya başladı.  Karaca markasının 3.Kuşak yöneticilerinden ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyelerinden Fatih Karaca, uzun yıllardır Karaca’yı uluslararası bir marka haline getirmekte önemli bir rol üstlendi. Zuchex Fuarı Konferans Programı’nda yer alacak olan Fatih Karaca, ‘’Züccaciye Dükkanından Fili Çıkartmak’’ adlı sunumuyla dünden bugüne Karaca’dan, ilklerle dolu başarı hikayesinden ve hızla değişen dünyada züccaciyenin geleceğinden bahsedecek.